Dortyol.com - Haber, Son Dakika Haberleri

Pardon filmi izle | Dortyol.com - Haber, Son Dakika Haberleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Anayurt Oteli film izle

Pardon filmi izle

Ah Güzel İstanbul filmi izle

Ana Yurdu

Saklı

Pardon filmi izle

Yönetmen: Mert Baykal

Vizyon: 4 Mart 2005 , Cuma

Yapım: 2004

Süre: 94 Dk.

Oyuncular: Ferhan Şensoy (İbrahim), Rasim Öztekin (Muzo), Ali Çatalbaş (Aydın Diktepe), Erol Günaydın (İbrahimin babası), Sermiyan Midyat (İbrahimin eniştesi), Şahnaz Çakıralp (Asuman), Parkan Özturan (Gardiyan Osman), Zeki Alasya (Cezaevi Müdürü), Hakan Bilgin (Taksi şoförü), Levent Ünsal (Cezaevi 2. Müdürü), Bülent Kayabaş (Polis Amiri)

Film Açıklama

Pardon, başrollerinde Ferhan Şensoy, Rasim Öztekin ve Ali Çatalbaş'ın yer aldığı, senaryosu Ferhan Şensoy’un Çok Tuhaf Soruşturma isimli tiyatro oyunundan sinemaya uyarladığı, yönetmenliğini ise Mert Baykal’ın yaptığı 2004 yılı yapımı Türk filmidir. Pardon filmi İstanbul ve Sinop Cezaevi'nde çekilmiştir.


Pardon filmi konusu 


Çok geç askere giden İbrahim, nerede bir resmi üniformalı kişi görse onlardan kaçmaktadır. Burdur’da acemi birliğini bitirip Siirt’e gitmesi gerekirken arkadaşı Muzaffer'i görmeye İstanbul'a gelen İbrahim, otogarda kimlik kontrolü yapan polisten kaçınca olanlar olur. 


Usta oyuncu Ferhan Şensoy tarafından kaleme alınan bu sinema filmi üzerine çokça konuşulmuş, irdelenmiştir. 'Adalet' kavramına mizahi bir açıdan bakış getiren film, Türk sinemasının en kült filmleri arasında gösterilmektedir.

Fragman