Dortyol.com - Dörtyol Haber, Dörtyol Güncel Son Dakika Haberleri

Hatay'da corona (koronavirüs) vaka sayısı
Hatay'da corona (koronavirüs) vaka sayısı

Hatay'da corona (koronavirüs) vaka sayısı

12 Haziran 2020 günü Hatay Valisi Rahmi Doğan, Arsuz Madenli Yat Limanı, Su Sporları Merkezi ve Hatay Deniz Otobüsü (HADO) işletmesi temel atma töreninde vatandaşlara seslendiği esnada Hatay'da 320 korona virüs hastasının testlerinin pozitif çıktığını söylemişti. Vali Doğan'nın bu sözleri bir kısım medya organlarında yanlış yorumlanarak Hatay'da şu anda 320 korona hastası olduğu sanısı oluştu. Valilik bunun üzerine tekrar açıklama yaparak "Hatay'da salgının başladığı günden bugüne pozitif vaka sayısı 320'dir." ifadeleri kullanıldı. Ayrıca Hatay Valiliği tüm bu korona hastalarının sağlık kuruluşları tarafından iyileştirildiğini belirtti.


Tüm bunlardan yola çıkarak Hatay ve ilçelerinde yani Altınözü'nde, Antakya'da, Arsuz'da, Belen'de, Defne'de, Dörtyol'da, Erzin'de, Hassa'da, İskenderun'da, Kırıkhan'da, Kumlu'da, Payas'ta, Reyhanlı'da, Samandağ'da ve Yayladağı'nda vaka sayısı şu anda sıfır. Bu demek oluyor ki herhangi bir güncel corona virüs (koronavirüs) vakası şu anda Hatay'da yok. 


Yine de tüm Hataylı hemşerilerimize maskesiz dolaşmamalarını, sık sık ellerini sabunla yıkamalarını, dezenfektan veya kolonyasız dışarı çıkmamalarını, ellerini ağız, burun ve gözlerinden uzak tutmalarını ve sosyal mesafeye dikkat etmeleri gerektiğini şiddetle tavsiye eder, sağlıklı günler dileriz.

Yorumlar