Dortyol.com - Haber, Son Dakika Haberleri

Covid-19'da Ölümcül İkinci Dalga Gelebilir!
Covid-19'da Ölümcül İkinci Dalga Gelebilir!

Covid-19'da Ölümcül İkinci Dalga Gelebilir!

Abone Olgoogle-news

    Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Avrupa'ya önümüzdeki sonbaharda gelebilme ihtimali olan Covid-19 virüsünün ölümcül ikinci dalga salgınına karşı hazırlıklı olun çağrısı yaptı. Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü (Europe Director) Dr. Hans KLUGE, tüm dünyayı kasıp kavuran ve binlerce insanın hayatını kaybettiği Covid-19 (Korona virüs) ile ilgili yaptığı açıklamada; Avrupa'da rehavete kapılınmaması gerektiği ve önümüzdeki sonbaharda kızamık veya grip dalgasının olabileceği ihtimalinin üzerinde durduklarını belirterek "şimdi kutlama zamanı değil, yeni dalgaya karşı hazırlıklı olmalıyız" dedi.


    Vaka sayısındaki durağanlaşmanın salgının yakın zamanda biteceği anlamına gelmediğinin özellikle belirten Dr. Kluge, Covid-19 virüs salgını nedeniyle kısıtlamalar uygulayan bazı ülkelerin bu kısıtlamaları kaldırmaya başladığına dikkat çekerek bu ülkelerin vatandaşlarının kısıtlama kalkmasının önlem almamaları gerektiği sanısına kapılmamaları gerektiğinin altını çizdi.

    Son haftalarda ölüm ve vaka sayısında görülen düşüşe rağmen İngiltere'nin ve komşu ülkelerin dikkatli olması gerektiğini belirten Dr. Kluge, "Çifte dalga konusunda kaygılarım var." Dedi.

    Dr. Kluge, tüm ülkeleri salgının yavaşlatılmasıyla elde edilen zamanı halk sağlığı sistemlerini güçlendirmek ve geliştirmek için kullanmaya çağırdı.

Yorumlar