Dortyol.com - Haber, Son Dakika Haberleri

Zonguldak'ta kan donduran olay: Öz oğlunu kesti!
Zonguldak'ta kan donduran olay: Öz oğlunu kesti!

Zonguldak'ta kan donduran olay: Öz oğlunu kesti!

Abone Olgoogle-news

Zonguldak'ta akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Çaycuma ilçesinde oğlu A.O.A'yı Allah yolunda kurban ettiğini söyleyen sağlık memuru baba Yusuf A. tutuklandı.


Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Devlet Hastanesi'nin acil servisinde sağlık memuru olarak görev yapan 42 yaşındaki Yusuf A., önceki gün öz oğlu 16 yaşındaki A.O.A.'yı aracıyla Veli Köyü yolundaki ormanlık alana götürdü. Daha sonra baba Yusuf A., yanında getirdiği bıçakla oğlu A.O.A.'yı ensesinden kesti.


Yaşanan dehşet verici olayın ardından jandarmaya giderek olanları anlatan Yusuf A.'nın gösterdiği yere gelen ekipler, A.O.A.'yı yerde kanlar içinde yatarken buldu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri talihsiz genci Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Yapılan müdahalelerin ardından A.O.A. yoğun bakıma alındı.


"Pişman değilim"

Konuyla ilgili gözaltındaki baba Yusuf A.'nın kendisini Allah yoluna adadığını, daha önce de kravatıyla intihar girişiminde bulunduğunu ama kravatın kopması sonucu başarısız olduğunu söylediği öğrenildi. Bir gün önce ise oğlunun Allah yolunda kurban edilmesi gerektiğini rüyasında gördüğünü söyleyen Yusuf A., "Oğlumu arabaya bindirdim ve kendisini Allah yolunda kurban edeceğimi ona söyledim. Oğlum kabul etti ve olay yerine gittik. Kasaptan aldığım bıçağı çıkarttım ve oğlumu önüme oturttum. Ensesinden kestim ve üzerine montunu örttüm. Karakola gidip oğlumu öldürdüğümü söyledim. Pişman değilim. Oğlumu Allah yoluna adadım." dedi.


Jandarmada yapılan işlemlerin ardından Yusuf A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar