Dortyol.com - Dörtyol Haber, Dörtyol Güncel Son Dakika Haberleri

Hatay genelinde artık maske takmak zorunlu
Hatay genelinde artık maske takmak zorunlu

Hatay genelinde artık maske takmak zorunlu

Hatay Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda, koronavirüsle mücadele kapsamında artık Hatay genelinde maske takmak zorunlu hale getirilip bir dizi önlemler alındığı belirtildi.


Hatay Valiliği bugün yaptığı açıklamada, ikinci bir karara kadar il genelinde yaşayan tüm vatandaşların evleri dışında olduklarında ister açık ister kapalı alanda olsun, ağız ve burunları kapalı olacak şekilde maske takmaları zorunluluğu kararı verildiğini bildirdi. Valilik tarafından alınan tedbir kararları ise şöyle açıklandı: 

-Maske ve hijyen kurallarına uyularak kent genelindeki taziyeler 1 gün ile sınırlı tutulacaktır.

-İl girişlerinde 7 gün 24 saat kontrol noktası oluşturularak ateş ölçümü yapılacaktır.

-Düğünlerde yemek ikramının yapılmaması gerekmektedir, tedbirlere uymayan düğün sahibi, organizasyon firmasına ve mekan sahibine cezai işlem uygulanacaktır.

-Mezarlık ziyaretlerinin toplu yapılmamasına özen gösterilerek, mezarlık ziyaretlerinde sosyal mesafe kuralına riayet edilip mutlaka maske takılacak ve ikramda bulunulmayacaktır. 

-Bayram namazı kılınacak camilerin içerisinde ve avlularda yoğunluk oluşmaması için Kaymakamlıklarca uygun görülen açık alanlarda da alınacak tedbirler çerçevesinde bayram namazı kılınabilmesine karar verilmiştir.

Yorumlar